1. Rekolekcje Lectio divina (ośmiodniowe) do Ewangelii wg Marka, Mateusza, Łukasza i Jana

 • 22-30 czerwca 2019
 • 8-16 sierpnia 2018

2. Sesje Lectio divina

 • 15-17 marca 2019 Oblubienica i córka (prowadzi ks. M. Chmielniak)
  Na początku Wielkiego Postu chcemy spotkać Jezusa, który przychodzi, aby uzdrawiać i ratować nasze życie. Będziemy słuchać Słowa Bożego o uzdrowieniu kobiety cierpiącej na krwotok oraz o wskrzeszeniu córki Jaira. Być może doświadczamy jak od długiego czasu uchodzi z nas życie i tak jak chora kobieta doświadczamy bezsilności i samotności. Być może czujemy, że nasze serce jest martwe i tak naprawdę nie mamy już w sobie nadziei. Niezależnie jak bardzo czujemy się słabi Jezus chce nam pomóc i nigdy z nas nie rezygnuje. Przez spotkanie z Nim w Słowie Bożym możemy zacząć się zmieniać. Tylko On może nas uzdrowić i wskrzesić ze śmierci do życia.
 • 6-8 września 2019  Z Jezusem do Ojca (prowadzi ks. M. Chmielniak)
  Choć wiemy, że mamy Ojca w niebie, to często z różnych powodów nie doświadczamy Jego bliskości. Wydaje się On daleki, a nawet obcy. Łatwiej jest nam nawiązać relację z Jezusem. A przecież to Jezus przyszedł na świat, aby nam pokazać i przybliżyć Tego, który jest Jego i naszym Ojcem. Syn Boży chce, żebyśmy poznali Ojca i odkryli Jego Miłość. Dlatego słuchając Słowa Bożego, w którym Jezus wskazuje nam na Ojca, możemy zbliżyć się do Tego, który nas zna i cieszy się, że jesteśmy. Tylko Jezus może przez swoje Słowo „wziąć nas za rękę” i poprowadzić jak młodsze rodzeństwo do Ojca naszego, który jest w niebie.
 • 13-15 grudnia 2019 „Bóg zapytał (…), gdzie jesteś?” (prowadzi ks. M. Marszałek)
  Zanim wpadniemy w wir bożonarodzeniowych zakupów i porządków proponujemy pochylić się nad Słowem Bożym, aby uporządkować swój wewnętrzny świat myśli, uczuć i relacji. Cisza oraz słuchanie Słowa Bożego będą nam pomocne w udzieleniu osobistej odpowiedzi na pytanie – gdzie tak naprawdę jestem? czym żyję? dokąd zmierzam? Trzy pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju pomogą nam spotkać się z Bogiem wprowadzającym ład wszędzie tam, gdzie panuje chaos. Pozwolą nam doświadczyć Ojca troszczącego się o swoje stworzenie pomimo dokonanego przez niego świadomego wyboru zła. Sesja jest propozycją zarówno dla tych, którzy mają doświadczenie lectio divina, jak i dla tych, którzy pragną odbyć rekolekcje adwentowe w nieco innej formie.